zawieszenie w roku modelowym 2011

Najczęstsze awarie,porady dotyczące elementów zawieszenia KIA SOUL.

Moderatorzy: Kwarcu, rob68, Mish

uuuuplask
Nasz człowiek
Posty: 624
Rejestracja: 10 cze 2009 11:10
Czym jeżdzę: CVVT L Vanilla Shake

Re: zawieszenie w roku modelowym 2011

Post autor: uuuuplask » 29 paź 2011 11:12

Ja polecam narzekającym Citroena C 3 Picasso. Też się rzuca w oczy, podobna cena, zawieszenie wam nie będzie stukać. Za to mdłości dostaniecie od bujania na zakrętach :złosliwy:

czerwonyPomidor

Re: zawieszenie w roku modelowym 2011

Post autor: czerwonyPomidor » 16 lis 2011 18:25

grisza pisze:Pracę zawieszenia słychać nawet w RM 2012. I jest tak czy to się komuś podoba, czy nie. Efekt dźwiękowy jest podobny jak przy wyrobionych łącznikach stabilizatora.
SOUL pisze:Tak pracuje zawieszenie w aucie o aerodynamice pudełka zapałek
Nie wiem co ma aerodynamika do tego jak pracuje zawieszenie. Dla mnie taki fakt to nowość.
Rozumiem że w autobusie ( oczywiście nowym, a nie w starym Jelczu ) wali jakby ktoś młotem napierniczał . :w łeb:
w nowych mercedesach MPK (2011r!) po pół roku po wrocławskich ulicach stuki puki i trzaski,
troche bardziej niz jakby ktoś młotem

Awatar użytkownika
grisza
Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: 31 sie 2011 07:53
Czym jeżdzę: SOUL L 1.6 GDI RED
Lokalizacja: WROCŁAW

Re: zawieszenie w roku modelowym 2011

Post autor: grisza » 22 lis 2011 12:35

Rozumiem że rozróżniasz który Mercedes ma pół roku, a który półtora i przebieg 250 t.km. Po wrocławskich ulicach to prawie wszystko co jeździ będzie tłukło. Przy tym jak są u nas ekspoloatowane autobusy to żaden nie wytrzyma trudów pracy. Wiem co mówię bo Citaro prowadzę na codzień właśnie w MPK, a są to najlepsze autobusy jakie do nas trafiły.
Natomiast co do Soula to zawieszenie słychać już w aucie które wyjeżda z salonu, więc nie ma nawet mowy o wyrobieniu.
Nie wnikam czy komuś to pasuje, czy nie tylko stwierdzam fakt.

EDIT:
W pierwszej chwili odpisałem jak wyżej, ale ponieważ piszesz pierdoły
w nowych mercedesach MPK (2011r!)
pragnę Cię poinformować że ostatnie Mercedesy Citaro przybyły do Wrocławia w sierpniu 2009 roku i mają już przebiegi około 150 tys. km.

Awatar użytkownika
Robert
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 03 mar 2013 06:29
Czym jeżdzę: 1.6 GDI 140 KM L+Led Black Soul
Lokalizacja: Koszalin

Re: zawieszenie w roku modelowym 2011

Post autor: Robert » 29 mar 2013 21:45

Moje auto dwa tygodnie temu wyjechało z salonu z przebiegiem 6km i od razu zwróciłem uwagę na głośną pracę przedniego zawieszenia :(
Nie miałem wcześniej próbnej jazdy, bo nie było takiej możliwości,dziś jednak chyba żałuję... :(
Poza tym pukaniem auto jest super.

Hary66
Nasz człowiek
Posty: 590
Rejestracja: 13 wrz 2010 11:17
Czym jeżdzę: SOUL 1,6 CRDi XL Play
Lokalizacja: Lublin

Re: zawieszenie w roku modelowym 2011

Post autor: Hary66 » 30 mar 2013 00:37

To tak jak ślub, bez próby.
Ale żony reklamować nie idzie, Soula da się "wyregulować". Mój jest 2009 i nie stuka nic. Dokładnie tak jak w 15 letnim pasku po dziadku w kapeluszu - nic nie stuka, nic nie puka.
Pozdrawiam, Hary.

Awatar użytkownika
Robert
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 03 mar 2013 06:29
Czym jeżdzę: 1.6 GDI 140 KM L+Led Black Soul
Lokalizacja: Koszalin

Re: zawieszenie w roku modelowym 2011

Post autor: Robert » 30 mar 2013 15:28

Ja swoją żonę reklamowałem u teściowej, ale powiedziała że już za późno... :oki:
Wracając do auta, chyba nie mogę powiedzieć że coś tam puka, myślę,że można napisać tak- słyszę pracę przedniego zawieszenia. Ale możliwe jest też że przesadzam, możliwe nawet że mam na tym punkcje pier... :lol: Zawsze zwracałem uwagę na dziwne odgłosy w samochodzie, mając kiedyś Fiata Tipo potrafiłem rozebrać całą podsufitkę żeby dostać się do szyberdachu, coś tam dzwoniło, ale oczywiście niczego nie znalazłem i przestało dzwonić dopiero po sprzedaży :zlosnik4:

Jest inna sprawa która mnie niepokoi, mam przejechane 550km, i samochodzik od początku ma tendencje do ściągania w prawo. Żona oczywiście nie wiedziała o co mi chodzi, dla niej jeździ super a ja podobno znowu wydziwiam...dla mnie zawsze idzie w prawo :w łeb: Myślę jednak że podjadę pogadać do serwisu ;)

Awatar użytkownika
Kwarcu
EMERYTOWANY SZEF SZEFÓW
Posty: 2193
Rejestracja: 03 maja 2009 13:15
Czym jeżdzę: 1.6 CVVT
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: zawieszenie w roku modelowym 2011

Post autor: Kwarcu » 30 mar 2013 20:23

Zawieszenie pracuje głośno, ale jak kto lubi. Ktoś chce ciszę to może Mercedes S klasy będzie OK. :czujnik: Mi tam nie przeszkadza głośny zawias, przynajmniej jak coś się urwie to szybciej usłyszę w takim aucie, gdzie wyciszenie jest na marnym poziomie.

Co do ściągania to różnie bywa. Minimalne ściąganie może być spowodowane stanem drogi, a nie problemem z autem. Aczkolwiek kwestia do sprawdzenia, wiadomo. Jak coś nie pokoi to trzeba sprawdzić. :)

Awatar użytkownika
Robert
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 03 mar 2013 06:29
Czym jeżdzę: 1.6 GDI 140 KM L+Led Black Soul
Lokalizacja: Koszalin

Re: zawieszenie w roku modelowym 2011

Post autor: Robert » 30 mar 2013 22:44

Zawieszenia pracuje, jak pracuje i nie ma o czym mówić, trzeba się po prostu przyzwyczaić i tyle. Zawsze mamy jeszcze radio, a to akurat działa super :pub: Co do Merca, żonka śmiga Chevroletem Sparkiem 2011, autko małe, śmieszne, tanie i typowo kobiece...a zawieszenie pracuje cichutko :oki:

Stan drogi z pewnością wpływa na ściąganie w którąś stronę, to pewne, ale mój Soul zawsze chce w prawo, a to już jest trochę podejrzane :kierownik: Po Świętach chyba podjadę do serwisu, nie chciałbym się kiedyś dowiedzieć że mam opony do wymiany, bo tego bym nie przeżył :oops:
Najlepszego.
Robert

Hary66
Nasz człowiek
Posty: 590
Rejestracja: 13 wrz 2010 11:17
Czym jeżdzę: SOUL 1,6 CRDi XL Play
Lokalizacja: Lublin

Re: zawieszenie w roku modelowym 2011

Post autor: Hary66 » 30 mar 2013 23:46

Jeżeli często jeździsz po np.Australii, to w wyniku ruchu wirowego Ziemi powstaje siła Coriolisa ściągająca Twój samochód w prawo, ale jeżeli ma to miejsce u nas, to trzeba większych specjalistów ode mnie - tylko serwis KIA. U nas woda w kiblu kręci sie w lewo.
Pozdrawiam, Hary.

Awatar użytkownika
grisza
Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: 31 sie 2011 07:53
Czym jeżdzę: SOUL L 1.6 GDI RED
Lokalizacja: WROCŁAW

Re: zawieszenie w roku modelowym 2011

Post autor: grisza » 31 mar 2013 17:36

Kwarcu pisze:Zawieszenie pracuje głośno, ale jak kto lubi. Ktoś chce ciszę to może Mercedes S klasy będzie OK. :czujnik: Mi tam nie przeszkadza głośny zawias, przynajmniej jak coś się urwie to szybciej usłyszę w takim aucie, gdzie wyciszenie jest na marnym poziomie.


Bez komentarza o tej klasie S. Natomiast jak Ci się coś urwie, to może się okazać że już nic nie usłyszysz - czego Tobie nie życzę.



Pewnie to oczywiste co napiszę i być może już to Robercie robiłeś, ale warto przed udaniem się do serwisu skontrolować czy ciśnienie w oponach jest takie same.

ODPOWIEDZ